Wudang Tvrdý Qi gong / Hard Qi gong

Tvrdý qigong je využití ,,qi,, pro utužení a připravenost našeho těla pro boj.Tvrdý qigong je účinný zejména pro přijímání např. úderů nebo kopů v kontaktních sportech nebo boji jako je sanda. Naše skupina tradičního kungfu trénuje tvrdý qigong tak zvané ,, železné košile,, Je to tréning kdy různými typy úderů utužujete a zvykáte své tělo na tuto novou zkušenost a využíváte při tom dechových praktik pro zvýšení odolnosti. Užití těchto dechových cvičení vás však při tréningu neochrání od bolesti. Nepozornost a přetrénovanost se v tomto případě nemusí vyplatit. Nedoporučuji praktikovat tento tréning bez předchozí instruktáže zkušeného lektora.

Fotogalerie také obsahuje snímky z tréningu jiného druhu tvrdého qi gongu, který podstoupili naši kungfu bratři z čínské skupiny.

English

Hard Qigong is using ,,qi,, for strengthening of the body for combat, or for ability to except strikes or kicks in contact sports or fighting. Our group focused on training of ,, iron body,,  That is a training, where using warious types of strikes you getting your body used to the new experience. Using breathing technique you can increase the body resistance. Using this breathing technique however, does not keep you from the experience of many kinds of pain during practice.

Carelessness or overtraining is not a good way to do this. I do not recommend practicing this kind of training without previous instruction or even guidance of an experienced trainer.

This section also includes a few pictures of our chinese kungfu brothers practicing different kind of hard qigong.

Tvrdý qigong / Hard qigong