Info o stránkách / About web / English

Prezentaci o oblasti Wudang shan pro vás připravil student  wudang kungfu  Oldřich Lapka 1975/ Brno / CZ, který započal kungfu tréning právě v oblasti Wudang v provincii Hubei v Číně v březnu roku 2009.

   První plán byl 1rok poctivého tréningu těla i ducha s cílem okusit vliv takovéto zkušenosti na každodenní život. Po krátkém čase, se ale naskytla možnost zůčastnit se 5-ti letého programu, který měl za úkol přivést zahraniční studenty k jisté dostačující úrovni kungfu, tai ji, meditace a k hlubšímu porozumění taoistického způsobu života a kultury, aby se po pěti letech mohli vrátit a svoje zkušenosti a znalosti sdílet. 

         Při zahájení této webové prezentace je tento pětiletý program již za svou polovinou. Studenti dosáhli na první stupeň a po třech letech se stali oficiálními žáky. 

 

  30.08.2014 - Pěti letý kungfu program 2009 - 2014 ukončen závěrečným ceremoniálem ZDE  

 

Po ukončení studia  kungfu a relaxačních cvičení a disciplin v městě Wudang, se pobyt prodloužil o velmi důležitou část  tréningu vnitřní kultivace, který se přesunul do místa taoistického Chrámu Pěti Nesmrtelných na Hoře Bílého Koně. Tři měsíce studia taoistického způsobu života, kultivace a tajů dlouhověkosti a nalézání Pravdy, částečně naplnila velkou potřebu znovunalezení vlastní cesty a návrat zpět k sobě samému.

Po téměř  6sti letech náročného tréningu přichází čas se podělit o nabyté zkušenosti se všemi kdo mají podobný zájem - poznávání a posouvání svých limitů, zdraví těla, klid duše a jejich vzájemnou harmonii vedoucí ke šťastnějšímu, klidnějšímu každodennímu životu v moderní uspěchané době.

 

~ Lao Tzu

 

Historie projektu / English

Tyto webové stránky jsou na světě díky tomu, že po několikaletém úsilí, poctivém tréningu a zápolení s mnoha překážkami je zde konečně čas podělit se o zkušenosti, fotografie a informace získávané po několik let pobytu v Číně v kungfuškole v městě Wudang ve Wudangských horách.

-

Celý tento wudangský projekt začal vlastně už v létě 2006 kdy jsem se rozhodl do Číny se vypravit a absolvovat roční studium. Abych uskutečnil svůj záměr, potřeboval jsem peníze. Usmálo se štěstí a na jaře 2007 jsem odcestoval do USA pracovat a vydělat peníze právě na tento projekt.

-

Po návratu v lednu 2008, díky potížím s vízi, jsem musel odložit cestu do Číny až na březen 2009. Do té doby probíhala fyzická příprava u nás v ČR.

-

Chtěl bych poděkovat všem kdo mě v tomto nelehkém projektu podpořili a pomohli v těžkých chvílích.