Taiji 2012 - zahajovací ceremoniál / opening ceremony

Zahajovací ceremoniál je v Číně skutečně velmi tradiční a populární záležitost. Zahajovací nebo otevírací ceremoniály se konají při mnoha různých příležitostech po celé Číně a vždy jsou pečlivě připravovány a nacvičovány. Tato konkrétní ceremonie se nacvičovala přibližně 10 dní a měla jednu generální zkoušku. V tomto případě jde o zahájení závodů nebo klání v tradiční tai ji. Celá věc se odehrávala v nově vybudovaném stadionu v obci Wudangshan

Na ceremonii bylo možné vidět a slyšet spoustu tradičních i netradičních vystoupení. Půvabné tanečnice, ostří kungfu chlapci, zpěváci, skupina moderního tance, zahraniční zpěvák - host z Německa. Také naše skupina programu tradičního kung fu byla povolána přiložit ruku k dílu a předvést něco ze svého kung fu repertoáru.

Aby se celé záležitosti dodalo ještě více popularity, zavítal mezi nás i herec, známý z filmů plných bojového umění - Jet Lee. 

English

Opening ceremony in China is a very popular and traditional event. Opening ceremonies are organized on the occasion of many kinds of events all arround China and always carefully and very well preapared and practised. This particular ceremony was practiced approximately 10 days and had one rehersal. This ceremony took place on the occasion of opening competition in traditional taiji. The whole event took place in a new stadium in Wudangshan.

The ceremony included many kinds of traditional and also nontraditional performances. Charming dancers, sharp kungfu athletes, singeres, group of modern dance, singer from Germany. Also our group of the program of traditional kung fu had some space to show littlebit of kungfu skill.

To make the whole ceremony even more interesting and attractive to the public, the organizers invited also mister Jet Lee to watch this event as a guest. 

 

Zahajovací ceremoniál Tai ji 2012