Wudang město / town

 

Vítejte  v místě Wudangshan !!!

      záměrně píšu v místě Wudang, protože nevím jestli Wudang je obec, město, nebo vesnice. Životní styl ve Wudangu by odpovídal všem třem výrazům plus ještě velkoměsto. Vedle pána s tříkolkou, který prodává banány, zastaví někdo ve škodovce Superb. Wudang stále nabízí množství extrémů a paradoxů i přesto, že moderní doba se neúprosně dostává i sem. Ve Wudangu bez problémů koupíte všechny potřebné věci denní spotřeby a mnohem více. Množí se obchody s elektronikou, oblečením, obuví ... Dokonce potkáte obchod s domácími mazlíčky. Wudangská móda se mi velice líbí pro svou pestrost. Design oblečení je obdivuhodný. Vlastně design téměř všeho. 

Ve městě Wudang potkáte podnikatele s kravatou, žáky ve školních uniformách, studenty wudang kung fu v kungfu oblečení, taoistické mnichy také v jejich tradičním oblečení.

Lidé ve městě Wudang jsou velmi milí a přátelští. To je konec konců moje zkušenost ze všech míst kde jsem se v Číně pohyboval. Jak známo styl života v Číně je od našeho odlišný. Je to dobře, protože se od sebe můžeme vzájemně hodně naučit.

V rubrice ,,Wudang - ulice,, se vám pokusím přiblížit alespoň část městského života a prostředí, kde možná sami uvidíte pár protikladů a pro nás evropany věcí nezvyklých. V rubrice Wudang impression uvidíte snímky z velkého projektu vyrůstajícího v blízkém sousedství města Wudang.

Příjemnou zábavu v místě Wudangshan ...

English

Welcome in Wudangshan

The lifestyle in this place would correspond to willage, town, city ... probably to any place you can imagine. Next to the man selling bananas stops very expansive car. That is a typical situation in Wudang. Extremes everywhere. The modern times are here more and more visible. The fast changing of China did not avoid Wudang any way. You can buy here anything you need in a street shops or modern places. Supermarket carries also maybe everything you need.

There are more and more shops with electronics, clothes,  shoes ... I do like design of things in China ... in Wudang. Especially clothes and first of all shoes. The womens shoes on high heels have been given very interesting looks. Fashion photography makes me look at clothes and shoes so I noticed immediatelly.

My experience with people in Wudang is very pleasant. I feel very safe in Wudang. People here are friendly, like to talk and play cards and chinese table games. The lifestyle in China is quite different from our European. Which is good because we can learn from each other new things. 

In the section Wudang streets I will try to show little bit of the town and its' life. In the section Wudang Impression there you can see pictures of a new big project which was started close to Wudang town.